Zpět na archiv
06/01/2021| Angelini Pharma kupuje Arvelle Therapeutics

• Společnost Angelini Pharma a společnost Arvelle Therapeutics se dohodly na definitivní smlouvě o fúzi při ohodnocení společnosti Arvelle Therapeutics až do výše 960 milionů $
• Společnost Angelini Pharma se stane vedoucím hráčem mezi společnostmi zaměřenými na léčbu poruch centrálního nervového systému (CNS) a duševních zdravotních potíží
• Otevření přímých poboček ve Francii, Velké Británii, Skandinávii a ve Švýcarsku do roku 2022


Řím, 4. ledna 2021 - Společnost Angelini Pharma, mezinárodní farmaceutická společnost, která je součástí soukromé italské skupiny Angelini - a společnost Arvelle Therapeutics švýcarská biofarmaceutická společnost zaměřená na uvádění inovativních postupů léčby pro pacienty, kteří trpí poruchami CNS, dnes oznámily, že uzavřely definitivní dohodu o fúzi, podle které společnost Angelini Pharma získá společnost Arvelle Therapeutics hotovostní transakcí v celkovém souhrnném ohodnocení až do výše 960 milionů $. Po schválení regulačních úřadů, bude zaplaceno 610 milionů $. Následně bude, po dosažení určitých příjmových cílů přípravku cenobamate, zaplaceno dalších 350 milionů $.

Po dokončení akvizice společnosti Arvelle Therapeutics společností Angelini Pharma, bude mít společnost Angelini Pharma výhradní licenci ke komercializaci přípravku cenobamate v rámci Evropské unie a dalších zemí v Evropském hospodářském prostoru (Švýcarsko a Spojené království). Společnost Angelini plánuje uvést přípravek cenobamate na trh po obdržení povolení od Evropské lékové agentury  (EMA), které se očekává v roce 2021.

Od svého založení v roce 2019, se řídící tým společnosti Arvelle zaměřil na uvedení přípravku cenobamate lidem s epilepsií v Evropě, a zároveň vytvářel významnou hodnotu pro akcionáře.  Pracovali v úzké spolupráci s evropskými regulátory na vyřízení  žádosti o registrační povolení (MAA), a úspěšně se připravili k uvedení na trh tím, že vytvořili organizaci po celé Evropě a zajistili připravenost k uvedení na trh v klíčových oblastech podnikání.  

Přípravek cenobamate je podle britské regulační agentury MHRA  slibný inovativní lék pro léčbu farmakorezistentních ohniskových epileptických záchvatů u dospělých. Přípravek cenobamate je malá molekula s unikátním dvojím komplementárním mechanismem účinku. Působí jako pozitivní modulátor  iontového kanálu gama-aminomáselné kyseliny (GABAA) a inhibuje napěťově řízené sodíkové proudy. Klíčová zjištění studie zdokumentovaly klinickou účinnost přípravku cenobamate tím, že ukazují významně vyšší redukci mediánu frekvence záchvatů a více pacientů dosáhlo 50% nebo větší redukce frekvence záchvatů ve srovnání s placebo skupinou [1]. Přípravek cenobamate je schválen Food and Drug Administration (FDA) ve Spojených státech jako antikonvulsivum (ASM) pro léčbu parciálních (ohniskových) záchvatů u dospělých a je dostupný pod značkou XCOPRI® (cenobamate tablety) CV.

Celé znění tiskové zprávy zde.

Zpět na archiv