Zpět na archiv
21/09/2015| Vitamín C proti vaginálním potížím? ANO!

Vitamín C proti vaginálním potížím? ANO!

 

Užívání antibiotik, nevhodná hygiena, sladkosti - tyto a další vlivy mohou způsobit různé typy vaginálních potíží. Bohužel ne vždy se jim lze vyhnout. Jako řešení i prevence Vám však může posloužit dobře známý vitamín C neboli kyselina askorbová.

 

Normální poševní prostředí

Rovnováhu v přirozeném poševním prostředí zajišťují laktobacily, které přetvářejí cukry na kyselinu mléčnou, a tím zajišťují v pochvě nízké kyselé pH 4,8. Kyselé prostředí brání v růstu choroboplodným mikroorganismům (kvasinky, bakterie). Pokud však dojde k úbytku prospěšných laktobacilů a přemnožení škodlivých mikroorganismů, riziko potíží stoupá.  Objevují se první příznaky tzv. bakteriální vaginózy - nadměrný bílošedý výtok, který může zápachem připomínat rybinu, někdy se připojí i svědění a bolesti. Bakteriální vaginóza se musí přeléčit. Nesmí se podcenit především u těhotných žen, u kterých by mohla vyvolat komplikace, jako předčasný porod a či nízká porodní hmotnost dítěte.

 

“K rozvoji bakteriální vaginózy dochází při narušení rovnováhy mezi ochrannými mikroorganizmy, laktobacily a potenciálními patogeny, anaerobními bakteriemi,” uvádí ve svém odborném článku Doc. MUDr. Pavel Calda, CSc[1]. “Novým přístupem jak snížit vaginální pH a následně dlouhodobě normalizovat vaginální mikroflóru je intravaginální aplikace kyseliny askorbové (vitamínu C). Snížení vaginálního pH vede k inhibici všech bakterií, které nemohou růst v prostředí s pH 4,” doplňuje Doc. MUDr. Pavel Calda, CSc.

 

Kyselina askorbová je podle Doc. MUDr. Pavla Caldy, CSc, obzvláště bezpečnou látkou. Její použití je vhodné prakticky bez omezení, a to i v těhotenství nebo při diabetu. Kyselina askorbová (vitamín C) plní v těle řadu důležitých funkcí.

Je obsažena například ve vaginálních tabletách Feminella Vagi C, které okyselují vaginální sliznici a zabraňují růstu nežádoucích anaerobních bakterií. Zároveň udržují přirozené pH pochvy i poševní mikroflóru. Tento stav napomáhá i prodloužení období bez vaginálních potíží, pokud jimi pacientky trpí opakovaně. Feminellu Vagi C je možno používat i v těhotenství, kdy je třeba řešit vaginální infekce opravdu pečlivě.

Další informace můžete najít na webu http://www.zenskezanety.cz/.

Feminella Vagi C je zdravotnický prostředek.

[1] Doc. MUDr. Pavel Calda, CSc.: Nový koncept léčby rekurentní bakteriální vaginózy

Zpět na archiv