Skupina Angelini

Léky a léčiva

Skupina Angelini se, i přes dnešní rozmanitost činností, stále drží svých farmaceutických kořenů a stejného poslání. To je především každodenní péče o člověka, o jeho stálé duševní i tělesné zdraví a pohodu.
Léky a léčiva (Pharma)
V oblasti Pharma, je společnost Angelini “Integrated company” (integrovanou společností) zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou a obchodováním s aktivními látkami,  originálními a generickými léky, léčivými produkty a doplňky stravy. Na mezinárodní úrovni se společnost Angelini soustředí především na oblast léčby bolesti a zánětu, neuropsychiatrie a infečních nemocí. Společnost má svá sídla v Itálii, Španělsku, Portugalsku, Rakousku, Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Řecku, USA, Pákistánu, Rusku, CIS a Turecku, kde je zaměstnáno zhruba 3 000 osob, z nichž je 100 vědeckých pracovníků a v obchodních strukturách pracuje 1 000 zaměstnanců.

Mezi nejznámější a nejrozšířenější značky léků patří Trittico, Tantum, Aulin, Vellofent a Xydalba. Léky společnosti Angelini jsou prodávány na celém světě díky zahraničním licencím uděleným více než šedesáti partnerům, mezi nimiž jsou přední nadnárodní farmaceutické společnosti. Nejrozšířenějšími molekulami jsou trazodon, benzydamin hydrochlorid a prulifloxacin, respektive protizánětlivé a antibakteriální účinné látky, které jsou výsledkem vlastního výzkumu společnosti Angelini.

Pokud jde o místní úroveň, skupina Angelini zaměřuje svou pozornost, díky síle svých vlastních značek, také na další specifické oblasti. V Itálii patří mezi první čtyři firmy v objemu prodeje a je na vedoucí pozici v oblasti automedikace se značkami jako je Tachipirina, Moment a Amuchina.

V posledních letech skupina Angelini pracuje na strategii internacionalizace v zemích s velkým růstovým potenciálem, a to jak prostřednictvím cílených zisků, tak posílením již existujících zahraničních struktur.
V roce 2016 bylo dosaženo obratu 837 miliónů €, z toho polovina mimo Itálii.


Zpět na začátek

Osobní péče

Osobní péče 
Společnost Angelini má na italském trhu výsadní postavení pokud jde o absorpční jednorázové výrobky osobní péče podniku Fater, což je od roku 1992 společný rovnocenný podnik mezi společnostmi Angelini a Procter & Gamble nabízející značky jako Lines a Pampers, Linidor, Dignity a Tampax. V roce 2012 společnost Fater obohatila své portfolio produktů díky koupi značek ACE a NEOBLANC, s nimiž vstupuje na trh s výrobky na čištění a úklid v domácnosti.

Podnik se od svého založení zabývá vývojem inovativních a vysoce kvalitních spotřebních produktů z oblasti absorpční osobní péče. Odhaduje se, že ve dvou italských rodinách ze tří najdeme alespoň jeden výrobek společnosti Fater.
Firma Fater byla založena v roce 1958 rodinou Angelini a dnes je zkušenou italskou společností znalou potřeb italských spotřebitelů, která si osvojila a získala metodiku mezinárodních podniků. Sídlo a výrobní závod společnosti se nachází v Pescaře, další výrobní závody jsou v Pescaře, Campochiaro (CB), Portu (PT) a Mohammedii (Maroko). Fater zaměstnává asi 1400 zaměstnanců. Společnost vlastní certifikát systému kvality ISO 9001, certifikát systému environmentálního managementu ISO 14001 a certifikát systému managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci OSHAS 18001. Výsledná kvalita produktů odpovídá přísným výrobním podmínkám a výrobním postupům, a to jak podle státních norem, tak podle norem EU a zvláště pak s ohledem na absolutní ochranu zdraví a zájmů spotřebitelů.

Společnost Fater získala cenu Great Place to WorkAward  pro nejlepší společnost v Itálii za kvalitu pracovního i životního prostředí.

Společnost Fater investuje každoročně více než 750 000 Eur do dalšího vzdělávání. Může být tedy považována za manažerskou školu nejen díky svému systematickému přístupu ke vzdělání, ale i vzhledem k používaným pokročilým metodologiím.


Zpět na začátek

Strojní zařízení

Strojní zařízení
Společnost Angelini je díky závodu Fameccanica absolutní světovou špičkou v projektování, konstruování a instalaci integrovaných výrobních průmyslových linek pro výrobu jednorázových absorpčních hygienických výrobků. Společnost Fameccanica je celkově řízena a ovládána společností Fater, což je rovnocenná joint-venture společností Angelini a Procter & Gamble. Od roku 1975 jsou pro společnost Fameccanica charakteristické pokrokové a netradiční technologie, stálé inovace a schopnost pracovat v úzkém vztahu se zákazníky a dodavateli.  Vysoká kvalita a inovace přispěly k posílení a růstu společnosti v mezinárodním měřítku.
Závod Sambuceto di S. Giovanni Teatino (CH), kde jsou projektovány a konstruovány stroje na výrobu dětských plenek a dámských hygienických potřeb, garantuje neustálý vývoj technologického procesu a představuje záruku "poctivého koloběhu kvality".

Dnes má skupina Fameccanica čtyři společnosti:  Fameccanica.Data inItalia, výhradní centrum a odkazové místo, Fameccanica Machinery Shanghai,Fameccanica do Brasil a Fameccanica North America.


Zpět na začátek

Vinohradnický sektor

Vinohradnický sektor
Společnost Bertani Domains, zabývající se vinohradnictvím, představuje v tomto sektoru spojení staletých zkušeností s nejmodernějšími technologiemi. Dnes se jedná o šest podniků s celkovou rozlohou okolo 800 hektarů, z nichž je 500 hektarů osázených vinnou révou  s celkovou roční produkcí zhruba 4 milionů lahví. Ve třech historických toskánských sklepích produkuje společnost Tenimenti Angelini slavná a vzácná vína s původními názvy: Brunello di Montalcino (Val di Suga v Montalcinu), Vino Nobile di Montepulciano (TreRose v Montepulcianu) a Chianti Classico (San Leonino v Castellině in Chianti). V usedlosti  Tenuta Collepaglia nei Castelli di Jesi se vyrábí víno Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore. Vinařství Puiatti ve Furlánsku, je známé prestižním vínem DOC z Collio a Isonzo, firma Bertani je známa především díky výrobě vína Amarone v oblasti Valpantena na sever od Verony.

V roce 2015 Bertani Domains odkoupilo společnost Fazi Battaglia (Marche), proslulou produkcí vína Verdicchio.


Zpět na začátek

Parfumerie

Parfumerie
Skupina Angelini je zahrnuta v sektoru parfumerie svojí Business Unit Angelini Beauty se sídly v Itálii, Španělsku a Německu.

Angelini Beauty vytváří a celosvětově licenčně prodává parfémy pro hlavní světové značky jako jsou Angel Schlesser, Anne Moller, Armand Basi, Blumarine, Dsquared2, Gianfranco Ferrè, Mandarina Duck, Pomellato, Trussardi a do roku 2015 i Laura Biagiotti.

Na mezinárodní úrovni jsou parfémy exportovány cca do 85 zemí v Evropě, na Blízkém i Dálném východě, v Asii, v USA a v  latinské Americe.

Společnost je exkluzivním distributorem značky Versace a Moschino ve Španělsku, a Ferragamo v Německu.


Zpět na začátek